O nas

Powstanie Centrum to efekt synergii zasobów oraz wspólnej wizji Justyny Kołodziej – Kozub i Fundacji Edumocni.

Justyna Kołodziej-Kozub – coach ICF, trenerka komunikacji, kompetencji społecznych i certyfikowana edukatorka umiejętności wychowawczych w duchu Pozytywnej Dyscypliny i NVC od lat wspiera dorosłych w budowaniu bliskich i pełnych szacunku relacji z dziećmi i młodzieżą.

Takie relacje są fundamentem zdrowia psychicznego i optymalnego rozwoju dzieci i młodzieży. Uczy sztuki komunikacji, która zachęca dzieci do współpracy z dorosłymi i zaspokaja fundamentalną potrzebę przynależności i znaczenia u dziecka. Specjalizuje się w przeciwdziałaniu zjawisku przemocy rówieśniczej (bullying) w szkołach poprzez psychoedukację uczniów, treningi empatii i akceptacji różnorodności każdego z nich.

Więcej o działalności zawodowej Justyny na stronie Facebook – Justyna Kołodziej-Kozub konsultacje dla rodziców i coaching dla kobiet

Fundacja Edumocni prowadzi działalność edukacyjną i szkoleniową dla różnych grup docelowych, w tym w zakresie edukacji społeczności szkolnej w obszarze przeciwdziałania przemocy i zdrowia psychicznego. Realizuje projekty na rzecz lokalnej społeczności, wspiera inicjatywy społeczne oraz inne organizacje pozarządowe. Do tej pory zrealizowała kilkanaście projektów w różnych obszarach, którymi objęła prawie 1000 uczestników. Więcej informacji na www.edumocni.pl

W ramach 4 letniej współpracy zrealizowaliśmy wspólnie kilka projektów krajowych i międzynarodowych, w których bezpośrednio obejmowaliśmy wsparciem społeczność szkolną – uczniów szkół podstawowych, rodziców i kadrę szkolną. Od 2023 realizowaliśmy w szkołach subregionu tarnowskiego cieszące się ogromnym zainteresowaniem cykle warsztatów dla uczniów o empatii i przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej oraz wzmacniające samoocenę uczniów warsztaty odkrywania ich talentów. Objęliśmy wsparciem ok. 500 uczniów wsubregionie tarnowskim . Wybraliśmy 40 ambasadorek i ambasadorów empatii w klasie. W 2022 roku realizowaliśmy z włoskim partnerem organizacją Bluebook z Turynu projekt międzynarodowy z programu Erasmus+, którego rezultatem są konspekty warsztatów dla społeczności szkolnej w obszarze przeciwdziałania przemocy rówieśniczej i budowania środowiska szkolnego pełnego akceptacji dla różnorodności każdego ucznia. Więcej o projekcie na www.weareok.pl. Dzięki zdobytym doświadczeniom zidentyfikowaliśmy obszary, które są kluczowe w profilaktyce zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Naszą wizją jest stworzenie dzieciom i młodzieży środowiska, w którym będą czuli się akceptowani i bezpieczni.  Jako, że dobrostan młodych kształtuje się w kontakcie ze świadomymi dorosłymi, niezbędne jest rozwijanie ich kompetencji w tym zakresie.